Co to w ogóle jest przewodnictwo wysokogórskie w Tatrach i dlaczego warto skorzystać z oferty Przewodnika Tatrzańskiego II klasy?


Nie zawsze jesteśmy w stanie samodzielnie zrealizować celów, które chcielibyśmy w górach osiągnąć. Znamy szczyty czy przełęcze z książek, przewodników, internetu, opowieści, być może widzieliśmy je będąc w górach z perspektywy schroniska czy szlaku turystycznego. Niektóre kuszą i przerażają za razem swoim ogromem, kształtem, przepaścistymi ścianami czy urwistymi żlebami. Są takie, o których ciężko zapomnieć i stają się tymi z rodzaju „być może kiedyś się odważę”…

Na większość tatrzańskich szczytów, tych nieosiągalnych szlakami turystycznymi, prowadzą „drogi” możliwe do przejścia dla przeciętnie sprawnego turysty. Oczywiście, aby była to droga bezpieczna, często wymaga stosowania technik i sprzętu asekuracyjnego. Z tego względu wszystkich, którzy czują ten dreszczyk emocji myśląc o tatrzańskich szczytach i przełęczach, tych trudniejszych do zdobycia - nie dla każdego, zachęcam do korzystania z usług uprawnionego przewodnika. W towarzystwie takiego przewodnika, nasz „niedostępny” cel stanie się niezapomnianą przygodą.

 

Przewodnik Tatrzański II klasy ma uprawnienia do prowadzenia poza znakowanymi szlakami, również na nartach (skitury), oraz na drogach wspinaczkowych w lecie i w zimie.





Znajdziecie Państwo tutaj ofertę wejść na nie znakowane polskie szczyty tatrzańskie. W świetle obowiązujących przepisów są one dostępne wyłącznie dla taterników bądź turystów pod opieką uprawnionych przewodników górskich. Do ich zdobycia nie potrzeba jakiś nadzwyczajnych umiejętności czy kondycji, wystarczy przeciętna sprawność i jako taka tolerancja ekspozycji. Zapraszam do zdobywania wielkich i trudno dostępnych szczytów tatrzańskich zarówno latem jak i zimą.

Zapewniam potrzebny sprzęt asekuracyjny i osobisty (uprzęże, kaski, osobisty sprzęt wspinaczkowy. Zimą: raki, czekany, zestawy lawinowe)